سوء قصد به جان دکتر احمد تارا پزشک فوق تخصص نفرولوژی در کلنیک بیمارستان مدرس تهران

به گزارش ایسنا در مورخ ۱۹ مرداد ۹۷ آقای دکتر احمد تارا پزشک فوق‌تخصص بیماری‌های کلیه در کلینیک بیمارستان مدرس تهران از سوی فردی مورد حمله و ضربات چاقو قرار گرفت. دکتر احمد تارا پس از انجام عمل جراحی و بهبودی نسبی در خصوص این ماجرا گفت: در ساعات پایانی فعالیت کلینیک من در کلینیک بودم و فرد ضارب به عنوان آخرین بیمار وارد کلینیک شد. این فرد با من مواجه شد و ابتدا اسپری اشک‌آور به صورتم زد؛ به‌طوریکه دیگر چشمانم نمی‌دید و بعد هم با یک ضربه چاقو به گردنم زد که البته خوشبختانه ضربه‌اش دو میلی‌متر با رگ گردنم فاصله داشت. بعد از این اتفاق سعی کردم از محیط دور شوم، اما دوباره دو ضربه عمیق چاقو به پهلوهایم وارد کرد. وی افزود: دیروز عمل جراحی برایم انجام شد و ترجیح دادم به خانه منتقل شوم و در حال حاضر در منزل در حال استراحتم. در زمان حادثه وضعیتم نزدیک به مرگ بود و هوشیاریم داشت مختل می‌شد، اما چون در بیمارستان بودم، سریع مورد جراحی قرار گرفتم. دکتر تارا با بیان اینکه در حال حاضر فرد ضارب بازداشت شده و پلیس امنیت هم مشغول بررسی انگیزه این فرد است، ادامه داد: البته پلیس در جیب فرد ضارب مواد روانگردان هم پیدا کرده بود. اکنون پلیس در حال بررسی این موضوع است که آیا این فرد خودش عامل این اقدام بوده یا از کسی پولی گرفته و این اقدام را انجام داده است.
به گزارش رکنا، سرهنگ عباس کرمی، فرمانده یگان های حفاظت فیزیکی اماکن پلیس پیشگیری پایتخت در تشریح جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۹:۱۵ روز دوشنبه ۱۵ مرداد یکی از منشی‌های کلینیک این بیمارستان به مامور نیروی انتظامی مستقر در طبقه ابتدایی مراجعه و اعلام کرد که یکی از پزشکان را با چاقو مصدوم کرده‌اند. وی ادامه داد: مامور بلافاصله به طبقه اعلام شده مراجعه کرده و با پزشک و متهم که هر دو به وسیله چاقو مصدوم شده بودند، مواجه گردید. فرمانده یگان‌های حفاظت فیزیکی اماکن پلیس پیشگیری پایتخت با بیان این که در محل حادثه دو چاقو با ابعاد مختلف از متهم کشف شده، افزود: متهم ۳۰ ساله همانند دیگر بیماران نوبت گرفته و به عنوان آخرین بیمار به اتاق پزشک مراجعه نموده است، وی پس از ورود به اتاق پزشک و پس از دقایقی به چشم وی اسپری زده و سپس او را با چاقو از ناحیه گردن، پشت و زیر بغل مجروح نموده است. البته در این بین متهم حین استفاده از چاقو برای مجروح کردن پزشک دست خود را نیز مجروح کرده است. کرمی اضافه کرد: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد انگیزه متهم برای این اقدام اختلافات خانوادگی بوده و در همان محل از وی مقادیری ماده مخدر گل کشف شده است. وی با بیان این که متهم تحت حفاظت ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس قرار گرفته، ادامه داد: در نهایت پس از پایدار شدن شرایط متهم، قرار بازداشت موقت وی از سوی مقام قضایی صادر و به ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تحویل شد.
به گزارش شفاآنلاین، رئیس مرکز پزشكی، آموزشی، درمانی شهید مدرس هم در مورد حمله به دکتر تارا ضمن رد ارتباط پزشک و بیمار در حادثه روی داده در این مرکز، علت اصلی حادثه را صرفا اختلافات خانوادگی عنوان کرد که هیچ ارتباطی به بیمارستان یا مسائل پزشکی و بیمار نداشته است. دکتر محمد سلیمانی با بیان این مطلب گفت: طی حادثه‌ای در دوشنبه هفته گذشته مورخ ۱۵ مرداد ماه حدود ساعت ۱۹.۳۰مرد جوانی با ورود به کلینیک مرکز درمانی شهید مدرس، دکتر تارا از پزشکان متخصص این مرکز را با ضربات چاقو مصدوم کرد. وی ادامه داد: بلافاصله پس از دستگیری فرد ضارب توسط نیروهای تلاشگر انتظامی مستقر در بیمارستان و تلاش‌های ماموران حراست بیمارستان شهید مدرس، فرد ضارب که از نزدیکان پزشک حادثه دیده است، به انگیزه خود برای ضرب و جرح که اختلافات خانوادگی بوده، صریحا اعتراف کرده است. به گفته دکتر سلیمانی، ضارب اعتراف کرد که به دلیل اختلافات خانوادگی قبلی از طرف بستگان به انجام این عمل مبادرت کرده است و با اعلام رابطه خویشاوندی با پزشک مذکور به عنوان آخرین نفر وارد اتاق پزشک می‌شود. دکتر سلیمانی با ارائه توضیحاتی به اقدامات درمانی صورت گرفته در روز حادثه پرداخت و گفت: پس از اطلاع از مصدوم شدن دکتر تارا با همکاری پزشکان متخصص و با حضور بر بالین وی شخصاً روند درمانی را برعهده گرفتم و پس از انتقال وی به اتاق عمل و با انجام اقدامات اولیه خطر جدی از پزشک مرکز رفع شد. وی ادامه داد: نتیجه تصویربرداری های پزشکی ایشان نیز توسط حاذق‌ترین اساتید دانشگاه تفسیر و پس از اطمینان از انجام اقدامات کامل درمانی، دکتر تارا پس از دو شب بستری با حال عمومی مطلوب از مرکز درمانی مدرس ترخیص شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *