خانم دکترِ حادثه‌ چهارباغ: پشیمان هستم

اخیرا در شبکه های اجتماعی تصویری منتشر شد که در آن خانمی روی خودروی پلیس نشسته است. بعداً مشخص شد که این خانم، پزشک متخصص زنان و زایمان می باشد.

به گزارش نیروی انتظامی، خودروی این خانم به علت بدحجابی دستور توقیف داشته است. وقتی ماموران راهور شهر چهارباغ استان البرز اقدام به توقیف ماشین می‌کنند با عدم همکاری مالک خودرو روبرو می‌شوند. وی بر روی ماشین پلیس می‌رود و شال از سر بر می‌دارد. این قائله در نهایت با دخالت همسر متهم خاتمه می‌یابد. 

به گزارش رکنا، پس از دستگیری این زن مشخص شد وی پزشک متخصص زنان و زایمان است. وی در گفتگویی با رسانه ها ضمن  ابراز پشیمانی گفت: از انجام این کار پشیمانم و اشتباه کردم در یک لحظه عصبانی شدم و روی کاپوت خودروی نیروی انتظامی نشستم ولی هیچ قصدی از انجام این کار نداشتم. این متخصص زنان و زایمان افزود: دست خودم نبود و از شدت عصبانیت اقدام به این کار کردم که الان پشیمان هستم.

این زن که با اتهام‌های رفتن روی سقف خودروی نیروی انتظامی و کشف حجاب روبرو بود، از سوی رسول احمدزاده، دادرس شعبه چهار دادگاه عمومی چهارباغ البرز، به جای حکم زندان با کار اجباری روبرو شد. بر اساس این حکم وی ملزم به انجام دو عمل زایمان رایگان در ماه و ویزیت رایگان یک روز در هفته به مدت ۴ ساعت (در مجموع ۱۰۸۰ ساعت) به افراد بی بضاعت و مقید به حجاب شرعی کامل است. این افراد باید از سوی کارگروه مشترک کمیته امداد امام خمینی و دفتر نماینده ولی فقیه در چهارباغ با نظارت واحد اجرای احکام کیفری مورد تایید باشند. وی همچنین موظف است یک مقاله پژوهشی با عنوان «نرخ التزام پزشکان زن به حجاب شرعی در ایران» تالیف و در یکی از نشریات معتبر علمی تایید شده توسط وزارت علوم ایران منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *